16Oct

15 راه که به افزایش دانلود اپلیکیشن شما کمک می‌کند

بعد از ساخت اپلیکیشن و انتشار آن در مارکت‌ها این نگرانی به وجود می‌آید که چطور اپلیکیشن که ساختید در میان انبوهی از اپلیکیشن‌های موجود در مارکت به چشم بیاید و چه کار کنیم تا به دانلود بیشتر اپلیکیشن منجر شود.

در این مقاله چندین راه ساده که باعث می‌شوند اپلیکیشن شما بیشتر به چشم آید و باعث افزایش دانلود اپلیکیشن شما می‌شود را معرفی می‌کنیم.

1-ساخت لندینگ‌پیج: قبلا در این مقاله راجع به لندینگ‌پیج صحبت کرده‌ایم.

2-استفاده از شبکه‌های اجتماعی: در شبکه‌های اجتماعی راجع به کسب و کار و اپلیکیشنی که ساختید اطلاع رسانی و تولید محتوا کنید و سعی کنید خلاق باشید.کاربران اطلاعات کپی شده از منابع دیگر را دوست ندارند. برای ترغیب کاربران باید خلاق باشید و محتوای مفید و ارزشمند تولید کنید. حتما توجه کنید که از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

promote_android_app_on_socila_media

3-ساخت ویدئو معرفی اپلیکیشن: یک ویدئوی کوتاه برای معرفی اپلیکیشن بسازید ولی نیازی به صرف زمان و هزینه زیاد برای این کار نیست. در ویدئو هدف استفاده از اپلیکیشن باید برای کاربران به صورت واضح مشخص شود.می‌توانید از ویدئوهای ساخته شده بقیه ایده بگیرید.

4-ساخت و انتشار اینفوگرافیک: برای ساخت اینفوگرافیک می‌توانید از ابزاری مثل Vizualize.me استفاده کنید و از طریق شبکه‌های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارید.

5-درخواست بررسی برنامه: وبسایت‌هایی وجود دارند که کارشان بررسی اپلیکیشن‌ است. به این وبسایت‌ها مراجعه کنید و از آنها بخواهید اپلیکیشن شما را بررسی کنند و در سایت منتشر کنند.

6-درخواست معرفی اپلیکیشن در وبسایت‌های تکنولوژی: وبسایت‌های زیادی وجود دارند که در حوزه فناوری و تکنولوژی فعالیت دارند. به آنها درخواست دهید تا اپلیکیشن شما را معرفی کنند.

7-ارتباط با ادمین پیج‌های شبکه‌های  اجتماعی: از ادمین پیج‌های اینستاگرام،فیسبوک،کانال تلگرام  درخواست کنید اپلیکیشن شما را معرفی کنند.

8-ضبط پادکست: پادکستی تهیه کنید و توضیح دهید اپلیکیشن شما کارش چیست و چرا باید از آن استفاده کرد.

9-ساخت کانال youtube یا vimeo: سعی کنید ویدئوهای جذاب به صورت سریالی به اشتراک بگذارید. درباره آپدیت‌های جدید،نظرسنجی‌های جدید کاربران و…

10-ساخت وبلاگ: مطالب مفید و جذاب مرتبط با موضوع اپلیکیشن و کسب و کار خود بنویسید.

11-گذاشتن امکان معرفی به دوستان در اپلیکیشن: این امکان را در اپلیکیشن قرار دهید تا کاربران بتوانند اپلیکیشن را با دوستان،همکاران،خانواده به اشتراک بگذارند.

12-فعالیت در شبکه اجتماعی لینکدین: لینکدین یک شبکه اجتماعی بسیار مفید برای کسب و کار است. اپلیکیشنی که ساختید در گروه‌های مرتبط لینکدین معرفی کنید.

13-ارسال خبرنامه: اگر اپلیکیشن شما به قشر یا گروه خاصی مرتبط می‌شود یک خبرنامه بسازید و از طریق ایمیل به آنها ارسال کنید.

14-بهینه سازی اپلیکیشن در اپ‌استور: آیکن،اسکرین شات‌ها،عنوان و توضیحات درستی برای انتشار قرار دهید تا اپلیکیشن سریع‌تر قابل دسترسی باشد.

15-ایجاد رقابت در بین کاربرانمسابقه بگذارید و کاربران را ترغیب کنید تا در شبکه‌های اجتماعی عکس با هشتگ شما بگذارند،درباره شما توئیت کنند و مثلا به برندگان مسابقه این امکان را دهید تا اپلیکیشن شما را رایگان استفاده کنند.

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked*